Tv műsor – 1983. április 2. – Szombat

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna (ism.)
8.05 Ecranul nostru – A mi képernyőnk
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora (FF – ism.)
8.20 Ünnepek, évfordulók
Jó reggelt, élet! (FF)
A felszabadulás évfordulójára
8.40 Csillagok küldötte
Csehszlovák filmsorozat
XIII/13. rész: A távozás
9.10 Tízen Túliak Társasága (FF – ism.)
9.50 Nyúl a cilinderben
Fésűs Éva bábjátéka
10.45 Magilla Gorilla
Amerikai rajzfilmsorozat
XIX/17. rész (ism.)
1. A repülő gorilla
2. Hüvelyk Maxi kalandjai
3. Az álca románca
11.10 Nemcsak nőknek (FF – ism.)
11.30 Offenbach bolondozásai
Francia filmsorozat
VI/2. rész: Káposztafej úr (ism.)
12.25 Képújság
13.57 Műsorismertetés
14.00 Scaramouche, a különös komédiás
Francia kalandfilm
15.35 Állatkölykök
NSZK rövidfilm
XVIII/9. rész: Simogatókert
15.40 Sorstársak (FF)
16.00 MAFILM-magazin
16.10 Karl Marx ifjú évei
Szovjet-NDK tévéfilmsorozat
VII/7. rész
16.50 Hírek
16.55 Műhelytitkok
6. rész: Fotóművészet
Műsorvezető: Kígyós Tóth Sándor
17.20 Reklám
17.25 Homokóra
18.05 Képújság
18 10 A magyar puszta
XIII/10. rész: A kiskunsági homokbuckák
18.40 Stop!
Közlekedj felnőtt módra!
Rajzfilmsorozat
XIV/13. rész
18.50 Reklám
19.05 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.10 Esti mese
Rókica
Magyar bábfilm (Futrinka utca)
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers – mindenkinek
Váci Mihály: Határok közti végtelen
Elmondja: Koncz Gábor
20.05 A pogány Madonna
Magyar bűnügyi filmvígjáték (1980)
21.45 Operetthajó
Összeállítás Dunajeszvkij, Miljutyin, Blanther műveiből
22.25 Tv-híradó 3.
22.35-23.30 Budapesti muzsika
Budapest Jancsó Miklós szemével

MTV 2

17.23 Műsorismertetés
17.25 Iskolatévé
17.25 Angol nyelv
Follow me!
What’s the date?
17.40 Francia nyelv
Soyez les bienvenus!
La vitre cassée
18.00 Új egymillió fontos hangjegy
A Prokol Harum együttes volt tagja, Gary Brooker közreműködésével – I. rész
18.15 Szép szó
Eszmecsere az elmúlt év fontos és sikeres könyveiről
Műsorvezető: Bálint András
19.00 A megsebzett bolygó
Az UNEP-MTV koprodukciós filmsorozata
XIII/11. rész: A Serengeti (ism.)
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers – mindenkinek
Váci Mihály: Határok közt végtelen
20.05 Carl Zuckmayer: A köpenicki kapitány
Játék két részben az Agria Játékszín (Eger) előadásában, felvételről (FF)
Közben: 21.00 Tv-híradó 2.
22.40 Ifjúsági Vívó VB
Kard döntő
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
23.40 Képújság