Tv műsor – 1983. február 26. – Szombat

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna (ism.)
8.05 Iskolatévé
8.05 Világnézet
Életformák (FF)
8.40 Aki mer, az nyer
III. rész (FF – ism.)
9.10 Ecranul Nostru – A mi képernyőnk
A szegedi körzeti stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (FF – ism.)
9.25 Meséről mesére
Kisfilm-összeállítás
1. A kanári
Lengyel rajzfilm (Lolka és Bolka)
2. Bernát sportol
Csehszlovák rajzfilm
3. Tüköregerek
NSZK rajzfilm (Egér a Marson)
9.50 Csillagok küldötte
Csehszlovák filmsorozat
XIII/8. rész: A titokzatos idegen
10.20 Kuckó
Műsorvezető: Kalocsay Miklós
10.50 Magilla Gorilla
Amerikai rajzfilmsorozat
XIX/12. rész (ism.)
1. A hólyagok hajója
2. A Víziló Cupidó
3. A tenger ész
11.15 Reklám
11.20 Az Onedin család
Angol tévéfilm-sorozat
X/8. rész: A hajóroncs (ism.)
12.10 Pulzus
Könnyű, zenei panoráma (ism.)
13.00 Képújság
13.12 Műsorismertetés
13.15 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek (FF)
13.40 Csata fekete fehérben
Sakkozz velünk! (FF)
14.00 Cimboraság
Látogatás Hegedűs Gézánál (ism.)
14.40 Pályán maradni!
Kispályás focivetélkedő (FF)
Műsorvezető: Novotny Zoltán
15.40 Stop!
Közlekedj felnőtt módra!
Rajzfilmsorozat
XIV/8. rész
15.50 A Föld körül és vissza
A Reflektor Szerkesztőség műsora a MASPED tevékenységéről (FF)
16.15 Kari Marx ifjú évei
Szovjet-NDK tévéfilmsorozat
VII/2. rész
17.00 Hírek
17.05 Reklám
17.10 Műhelytitkok
VI/1. rész: Rajz I.
Műsorvezető: Kígyós Tóth Sándor
17.30 A magyar puszta
XIII/5. rész: A megszépült „csúnyaföld”
17.50 Reklám
17.55 Parabola
18.25 Főzőcske
Tévéfazék
Szerkesztő-műsorvezető: Molnár Margit
18.55 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.15 Esti mese
Hókornél
Magyar rajzfilm (Pom Pom)
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers – mindenkinek
Arany János: A tudós macskája
Elmondja: Zolnay Zsuzsa
20.05-23.30 Szombat esti filmkoktél
20.05 Breki és a többiek
Angol rövidfilm
20.30 Menő Manó
Olasz-angol rajzfilmsorozat
20.35 Egy úr az űrből
Amerikai filmsorozat
XIII/6. rész
21.00 Menő Manó
Olasz-angol rajzfilmsorozat
21.05 Derrick
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
A New York-i látogató
22.05 Meghökkentő mesék
Mint a galambok…
Angol tévéfilmsorozat
22.30 Operált operák
Aida
Rajzfilmparódia 10 percben
22.40 Zizi Jeanmarie műsora
Francia zenés film
22.30 Tv-híradó 3.

MTV 2

15.52 Műsorismertetés
15.55 Iskolatévé
15.55 Oroszul beszélünk
Moszkvában
16.15 Angol nyelv
Follow Me!
Welcome to Britain
16.30 Francia nyelv
Soyez les bienvenus!
Retour on France
16.45 Unokáink sem fogják látni
avagy Városvédő Pállasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata (ism.)
17.20 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója a serdülők testi és lelki fejlődéséről
17.30 Új egymillió fontos hangjegy
A Televízió könnyűzenei sorozata
17.45 A megsebzett bolygó
UNEP-MTV koprodukciós filmsorozat
XIII/7. rész: Ahol a sivatag újra zöldül (ism.)
18.15 Színész és változó világ
Tőkés Anna (FF)
Műsorvezető: Gobbi Hilda
Riporter: Kolozsi Béla
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers – mindenkinek
Arany János: A tudós macskája
20.05 Egy házasság
Holland tévéjáték
21.05 Tv-híradó 2.
21.25 Országos Fedettpályás Atlétikai Bajnokság
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból, felvételről
Riporter: Gyulai István és Pirigyi István
22.15 Mai svájci filmművészet
Nem is olyan rossz ember…
Svájci-francia film
0.05 Képújság