Tv műsor – 1984. december 7. – Péntek

MTV 1

8.03 Műsorismertetés
8.05 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna (ism.)
8.10-10.00 Iskolatévé
8.10 Fizika
(ált. isk. 8. oszt.)
Rezgések, hullámok, hangok (FF)
8.35 Fizikai kísérletek II.
Hullámok terjedése (FF)
8.45 Osztályfőnöki óra
(ált. isk. 3-4. oszt.)
BARÁTSÁG-os arcot kérek! (FF)
9.00 Kémia
(középisk. I. o.)
Kovalens kötés I.
9.05 Német nyelv
Willkommen in der DDR
7. rész: Sorbische Fastnacht
9.30 Kamera
Látvány és hang
(Az ITV film- és tévéesztétikai műsora középiskolásoknak)
10.00 Európa bölcsője
Ismeretterjesztő filmsorozat
A mór Spanyolország (ism.)
11.00 Játékos időtöltések
NSZK-kanadai-francia rövidfilmsorozat
XIII/6. rész: Kolumbia (ism.)
11.25 Képújság
15.00-16.30 Iskolatévé
15.00 Deltácska
A gyógyítás története (FF)
15.20 Itt és ott
(A helyzet és mozgás relativitása)
15.40 Átváltozások
Móricz és a Légy jó mindhalálig (FF)
16.00 Korok művészete
A magyar reneszánsz és reformáció
16.33 Műsorismertetés
16.35 Hírek
16.40 Postafiók 250.
Takács Mária műsora
16.55 Hagymagányók és utódaik
A szegedi körzeti stúdió műsora
17.30 Nemzeti ügy
Riportműsor
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Kalendárium
Ismeretterjesztő magazin
Műsorvezető-szerkesztő: dr. Juhász Árpád
18.55 Reklám
19.05 Olvassatok mindennap!
19.10 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.15 Esti mese
Tündér Amálka – Fogságban
Csehszlovák rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Szivárvány
Országos vetélkedőműsor III. elődöntő
Zalaegerszeg-Pécs
Műsorvezető: Vágó István, Berkes Zsuzsa, Endrei Judit
22.05 Péntek esti randevú
Az ifjúsági szerkesztőség műsora
Egy fedél alatt
Műsorvezető: Incze Zsuzsa
Riporter: Déri János
23.00 Magellán
Az ifjúsági szerkesztőség nyereményes játéka
23.10 Tv-híradó 3.

MTV 2

18.13 Műsorismertetés
18.15 Képújság
18.20 Don Quijote
Spanyol rajzfilmsorozat
XXXIX./9. rész: Mambrin sisakja
18.45 Az állatok nyomában
Francia filmsorozat
XIII/7. rész: Mint a pók a fonalán
19.00 Keresztkérdés
Fejtörőjáték
Játékvezető: Egri János
19.30 Az Elibakjan család
Szovjet dokumentumfilm (ism.)
20.00 A KISZ Stúdió műsoraiból
1. Medvetánc
Varázsjáték Bartók Béla és József Attila nyomán
2. Vallomás – Variációk
Kísérleti dokumentumfilm (FF)
3. Kioku shin karate (FF)
20.50 Tv-híradó 2.
21.10 Los Angeles utcáin
Amerikai tévéfilm
22.40 Képújság