Tv műsor – 1984. március 16. – Péntek

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna (ism.)
8.05-9.55 Iskolatévé
8.05 Világnézet
Az ember kialakulása II.
(A bevezetés a filozófiába c. tantárgyhoz) (FF)
8.50 Fizikai kísérletek II.
A színek
9.00 Osztályfőnöki óra
(ált. isk. 3-4. oszt.)
Családi munkamegosztás (FF)
9.25 Kamera
A film dramaturgiája I. (FF)
(Az Iskolatelevízió film- és tévéesztétikai műsora középiskolásoknak) (ism.)
9.55 A Ritz
Angol film
10.50 Élő színház: Japán
Japán rövidfilm
11.20 Képújság
14.55-16.10 Iskolatévé
14.55 Stop!
Közlekedj okosan!
26. rész: A kerékpár felszerelése
15.00 Tudományos? Fantasztikus!
V/5. rész: A körmozgás (ism.)
15.15 Kérkedő nyúl
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
15.35 Az ország szegénye
Csokonai I.
(A 6. osztályos magyar irodalomhoz)
16.12 Műsorismertetés
16.15 Hírek
16.25 Bors
Kalandfilm-sorozat
XV/10. rész: A papagáj-akció (ism.)
17.20 Képújság
17.25 Egy ipari formatervező közérzete
A Pécsi Körzeti Stúdió portréműsora (FF)
17.55 Reklám
18.00 Reflektor magazin
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.15 Esti mese
Moha és Páfrány – A fénytündér
Csehszlovák rajzfilm (FF)
19.30 Tv-híradó
20.00 A kőszívű ember fiai
Magyar film
II/2. rész
21.20 Faustus doktor boldogságod pokoljárása
Tévéfilmsorozat
IX/7. rész
22.15 Budapesti Tavaszi Fesztivál
Műteremben
Szász Endre festőművész
Szerkesztő-riporter: D. Fehér Zsuzsa
22.55 Tv-híradó 3.

MTV 2

15.57 Műsorismertetés
16.00 Budapesti Tavaszi Fesztivál 1984.
Helyszíni közvetítés a nap kulturális eseményeiről
Műsorvezető: Sediánszky János
17.10 Francia tájakon
Korzika, a szépség szigete
NSZK útirajzfilm
17.20 Gólyavári esték
Fejezetek a vallástörténet köréből
XII/11. rész: Reneszánsz és előreformáció (ism.)
18.00 Képújság
18.05 Még egyszer gyerekeknek!
– Vrungel kapitány kalandjai
Szovjet rajzfilmsorozat
XIII/11. rész
– Michal úr kalandjai
Lengyel kalandfilmsorozat (FF)
XIII/11. rész: Török kard és lengyel szablya (ism.)
18.45 Postafiók 250.
Takács Mária műsora
19.00 Keresztkérdés
Fejtörőjáték
Játékvezető: Egri János
19.30 Jozef Suk: Esz-dúr szerenád
Op. 6.
Csehszlovák film
20.00 Barangolás a művészetek tájain
Athén és Attika
NSZK film
20.45 A rajzfilmek kedvelőinek
1. Michelangelo
Francia rajzfilm
2. A kocsurevói tolvaj
Csehszlovák rajzfilm
3. Álca felügyelő
Jugoszláv rajzfilmsorozat
A versenyló elrablása
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 Péntek esti randevú
Az Ifjúsági szerkesztőség műsora
22.20 Képújság