Tv műsor – 1984. február 15. – Szerda

MTV 1

7.58 Műsorismertetés
8.00 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna (ism.)
8.05-9.55 Iskolatévé
Orosz nyelv
(ált. isk. 6. oszt.)
Boldog új évet!
8.30 Magyar irodalom
(ált. isk. 7. oszt.)
Lantom, kardom tiéd, oh szabadság
Petőfi II. (FF)
8.50 Fizika
(ált. isk. 8. oszt.)
Az elektromos áram hőhatása (FF)
9.15 Szó-ra-ka-té-nusz
Magyar nyelv
(ált. isk. 3. oszt.)
Barátok és ellenségek
Ellentétes értelmű melléknevek
9.30 Energia
2. rész: Erőművek, energia
(Az 1984. évi tudományos úttörőszemléhez készített műsor)
9.55 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.20 Reklám
10.25 A régensherceg
Angol filmsorozat
VIII/5. rész: Apa és fia (ism.)
11.15 A Pasadena Roof zenekar műsora
Angol zenés film (ism.)
11.50 Képújság
14.35-16.00 Iskolatévé
14.35 „Jelentem versben mesémet”
Balassi Búcsú hazájától című versének elemzéséhez
(Felső tagizatos magyar irodalmat tanító pedagógusoknak) (FF – ism.)
Műsorvezető: Gyürey Vera
15.20 Csali mese
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
15.30 Kamera
A televízió (FF)
(Film- és tévéesztétikai műsor középiskolásoknak)
16.02 Műsorismertetés
16.05 Hírek
16.10 A közönségszolgálat tájékoztatója
16.20 Lengyel utak
Lengyel filmsorozat
XI/7. rész: Polonéz
17.55 Képújság
18.00 Reklám
18.05 Telesport
Téli olimpia
Közvetítés Szarajevóból
(A tv2, 16.30-as műsor folytatása)
19.00 Reklám
19.10 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.15 Esti mese
Filemon – Hogyan aludhatunk jó mélyen?
Lengyel rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 La Bella Tangolita
Részletek a Pesti Vigadó 1983. augusztus 7-i magyar operettműsorából
Műsorvezető: Antal Imre
20.30 Stúdió ’84
A Televízió kulturális hetilapja
Műsorvezető: Kepes András
21.35 A „Cég” ügyeiről
Amerikai dokumentumfilm-sorozat a CIA-ről
IV/3. rész
22.15 Tv-híradó 2.

MTV 2

16.22 Műsorismertetés
16.25 Képújság
16.30 Telesport
Téli olimpia
Mai versenyek: 4×5 km-es női sífutás, gyorskorcsolya női 3000 m, szánkó, férfi páros, férfi óriásműlesiklás I. futam
Közvetítés Szarajevóból
18.05 Még egyszer gyerekeknek!
– Vrungel kapitány kalandjai
Szovjet rajzfilmsorozat
XII/7. rész
– Michal úr kalandjai
Lengyel kalandfilmsorozat
XIII/7. rész: Azja titka (FF – ism.)
18.45 Postafiók 250.
Takács Mária műsora
19.00 Az esők hídja
Kubai rövidfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Kertünk-udvarunk
Riportműsor (FF – ism.)
20.20 Telesport
Téli olimpia
Csehszlovákia-Kanada jégkorong-mérkőzés
Közvetítés Szarajevóból
A szünetekben: Összefoglaló a Finnország-USA és a Szovjetunió-Svédország mérkőzésekről
22.50 Képújság