Tv műsor – 1985. április 18. – Csütörtök

MTV 1

8.03 Műsorismertetés
8.05 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
8.10-9.15 Iskolatévé
8.10 Fizika
(ált. isk. 6. oszt.) (FF)
Az erő
8.35 Francia nyelv
Soyez les bienvenus!
12. rész: Un shauffeur sans permis
8.50 Éneklő ifjúság
Viva la musica! Tavasz
9.00 Angol nyelv
Follow Me!
53. rész: Would you like to…?
9.15 Kedvesem, én válok
NSZK tévéfilm (ism.)
10.45 A fényképezés úttörői
Angol filmsorozat
VIII/4. rész: Szépasszonyok, hírneves férfiak (ism.)
11.10 Verseny az áramvonalért
Angol film (ism.)
12.00-12.20 Iskolatévé
Osztályfőnöki óra
(ált. isk. 7-8. és középisk. I. oszt.)
Nem gyerekjáték!
12.20 Képújság
14.25-16.05 Iskolatévé
14.25 Rész és egész
(az 1. osztályos környezetismerethez)
14.45 Mesélj, rajzolj, játssz velünk
Az agyaggyerek
15.05 Szórakaténusz
Egy, kettő, három, sok (A számnév)
(A 3. osztályos magyar nyelvhez)
15.15 Mindvégig
Válogatás Arany János írásaiból
Mensáros László műsora
2. rész
16.08 Műsorismertetés
16.10 Hírek
16.15 A rövidfilmstúdiók műhelyéből – a műemléki világnapon
Az Építésügyi Tájékoztató Központ filmstúdiója
1. Újjászületés
2. Jövőnek őrzött múlt
3. Tiszta források
17.05 Pedagógusok fóruma
Műsorvezető: Bölcs István
Riporter: Gyenes Károly
17.40 Képújság
17.45 Telesport
18.10 Reklám
18.15 Maryla Wodowich
Lengyel zenés film
19.10 Idősebbek is elkezdhetik…
Tévétorna
19.15 Esti mese
A kockásfülű nyúl – Tulipánok a téren
Magyar rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Markos Miklós: Májdír emlékiratai
Tévéfilm
21.30 Panoráma
A külpolitikai szerkesztőség világpolitikai magazinja
Műsorvezető-szerkesztő: Benda László
22.35 Tv-híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2

18.38 Műsorismertetés
18.40 Képújság
18.45 A nagyeszű sündisznócska
Bábfilmsorozat
IV/3. rész: Sündisznócska zenekara (ism.)
19.10 Dimitrij Mengyelejev
Szovjet kisfilm (ism.)
19.35 Balett mindenkinek
Angol filmsorozat
VII/1. rész: Hogyan kezdődött? (ism.)
20.00 Beszélgetések a Kossuth Klubban
Az est vendége: dr. Baranyai Elemér urológus sebész
Műsorvezető: Zsolt Róbert
20.50 Száz híres festmény
Turner: A vámház és a Santa Maria Della Salute
Angol rövidfilm
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 Földtani históriák – avagy a Detunata bazaltjai
Román kisfilm
21.30 Rougonék szerencséje
V/3. rész
22.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek