Tv műsor – 1986. március 19. – Szerda

MTV 1

8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna
9.00-10.00 Iskolatévé
9.00 Systéme Internationale
3. rész: Idő- és szögmérés
9.15 Osztályfőnöki óra
(ált. isk. felsőtagozat)
Nem gyerekjáték!
9.35 Angol nyelv
Follow Me!
21. rész: Welcome to Britain
9.50 Fizikai kísérletek III.
Radioaktivitás III.
10.00 Delta (ism.)
Tudományos híradó
10.25 Bárány Tamás: Tizenkettő egy tucat
Tévéfilm (ism. – FF)
11.40 Képújság
15.40-16.35 Iskolatévé
15.40 Orosz nyelv kicsiknek
10. rész
15.50 Szórakaténusz
(A 3. osztályos magyar nyelvhez)
Legszebb város Piripócs
(A melléknév fokozása)
16.05 Korok művészete
Szimbolizmus, szecesszió Európában
16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.45 Aki mer, az nyer!
Matematikavetélkedő az ált. isk. 5-6. osztályos tanulóinak
Műsorvezető: Antal Imre
17.15 Képújság
17.20 Föld és mélység
Veszélyes vizek mentén
Spanyol rövidfilm (ism.)
17.45 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója a dohányzás káros hatásairól
18.00 Liszt Ferenc
Tévéfilmsorozat
VIII/7. rész (ism.)
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Varázsceruza – A kis cowboy
Lengyel rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Száradunk
Végjáték a Duna-mentén
9. rész: A táviratok
21.20 A hét műtárgya
Lotz Károly: Zivatar a pusztán
21.30 Hatvanhat
Vendég: Molnár József, a Kisiparosok Országos Szervezetének elnöke és Szilkovács Ernő a Kiskereskedők Országos Szervezetének elnöke
Műsorvezető-szerkesztő: Bán János
22.20 Budapesti Tavaszi Fesztivál
Cziffra Fondation, Senlis
22.45 Tv-híradó 3.
22.55 Himnusz

MTV 2

16.48 Műsorismertetés
16.50 Képújság
16.55 Rába ETO-Tatran Presov
IHF-Kupa férfi kézilabdamérkőzés
Közvetítés Győrből
Riporter: Komlósi Gábor
A szünetben: Reklám
18.15 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora
18.35 Hogyan tanítok televízióval?
Környezetvédelem
Továbbképzés pedagógusoknak
19.15 A halál márványból van (ism.)
NSZK rövidfilm
20.00 Mutató
A Belpolitikai Főszerkesztőség gazdasági szemléje
20.45 HI-FI
Amerikai rajzfilm
20.50 Régi holland mesterségek
A harangöntés
Holland rövidfilm
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 A mérleg kibillen
Kanadai dokumentumfilm
22.10 Igor Sztravinszkij
Angol dokumentumfilm
III/1. rész
23.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek