Tv műsor – 1993. március 15. – Hétfő

MTV 1

5.40 Falutévé – törvénytippel, agrometeorológiával és falusporttal
6.00 A Reggel
Közérzeti hírműsor
Benne: 8.05 A Financial Times heti üzleti híradója
8.30 Közjáték
Petőfi Sándor: Szabad sajtó
8.35 Bambi gyermekkora
Szovjet rajzfilm
9.55 Ünnepélyes zászlófelvonás és állami tiszteletadás a Kossuth téren
10.20 Beszélgetés Antall Józseffel
10.40 Liszt: h-moll szonáta
11.10 Bartók Béla: Magyar képek
11.25 Közvetítés a Múzeum-kertből
12.30 Nekem ne lenne hazám?
Az Őrség füve
12.45 Megemlékezés a Petőfi-szobornál
13.25 Járdányi Pál: Melódia
13.30 A zsupszfalvi tűzoltók
Gyermekműsor
14.35 Képújság
14.40 Bűvös hatos – Játék
14.55 Magyar Vízilabda Kupa döntő
Közvetítés a  Komjádi uszodáitól
16.00  Délutáni egyenleg
16.10 „Ne legyen hamu a szó”
Mai emlékezés 1848-1849-re
16.35 A kőszívű ember fiai
Magyar film (1966)
I. rész (ism.)
18.00 A kőszívű ember fiai
Magyar film (1966)
II. rész (ism.)
19.25 Magyar népmesék
– Jó éjszakát kíván a Disney!
19.45 „Engedjétek hozzám!”
20.00 Híradó
20.30 Telesport
20.35 Egy forradalom hétköznapjai
1848. március-1848. szeptember
21.20 Szent március
Tévéjátékok
1. A kávéház
2. Szökevény
22.30 Közjáték (ism.)
22.35 Gyertek velünk!
A Fekete Doboz és a TV1 dokumentumfilmje
23.15 Híradó
23.20 BBC-híradó

MTV 2

7.55 Vörösmarty Mihály: Szózat
8.00 Műsorismertetés
8.05 A fehér ló mondája
Magyar rajzfilm (ism.)
– Varjúdombi mesék
Magyar rajzfilm (ism.)
– Mátyást királlyá választják
Magyar rajzfilm (ism.)
8.33 Kinizsi
Bábjáték (1983) (ism.)
9.25 Az én márciusom
9.55 Nyitott stúdió
10.05 A csoda keresése
Kanadai film
11.50 „Egy kiállítás képei”
Képzőművészeti rövidfilm
12.10 Műsorajánlat – Időjárás
12.20 A magyarózdi torony alján
Dokumentumfilm
13.30 Márciusi  mozaik
13.55 80 huszár
Magyar film
16.00 Operettböngésző
Kálmán Imre a nagyvilágban
16.30 Természeti képek
Francia ismeretterjesztő filmsorozat
Gyíkok
16.40 No, megállj csak!
Szovjet rajzfilm
16.50 Elektor kalandor
16.55 A könyvek könyve
Amerikai rajzfilmsorozat
Tüzes szekerek
17.20 „Communitas fidelissima’ – A leghűségesebb község
18.00 Híradó
18.10 Regionális híradó
18.22 Benkő Dániel gitározik
18.30 Műsorajánlat – Időjárás
18.35 Az 1848-49-es magyar forradalom és szabadságharc emlékhelyei
Ráday Mihály és Katona Tamás műsora
19.35 Budapesti Tavaszi Fesztivál
Ünnepi hangverseny
– Liszt: Rákóczi-induló
– Bartók-Serty: Brácsaverseny
– Dohnányi: Szimfonikus percek
– Kodály: Variációk egy magyar népdalra (Páva-variációk)
20.15 Tudósítás a Széchenyi- és Kossuth-díjak átadásáról
21.25 Telesport
Benne: Férfi kézilabda VB
A magyar csapat mérkőzése
22.00 Esti egyenleg
22.28 Időjárás
22.30 Szerelmi lázálom
Olasz játékfilm (1980)

Duna TV

16.10 48-as katonadalok
16.20 A helység kalapácsa
17.15 A Közép-Európa Magazin különkiadása
18.15 Kodály három kórusműve
18.35 Mesesarok
18.45 Hírek
19.00 Szabad György köszöntője
19.10 Március
Ünnepi műsor
19.40 80 huszár
Magyar film I-II. rész
21.50 Történelmi emlékhelyeink
22.40 Szolgálok Istenért, Egyházért, Hazáért
III/3. rész: A per

HBO

17.30 Arthur
Amerikai vígjáték
19.10 Mindenem a tiéd
Amerikai vígjáték
20.45 A túlélés ára
Magyar film
22.20 Hajsza az igazságért
Amerikai krimi

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek