Tv műsor – 1990. április 8. – Vasárnap

MTV 1

8.58 Műsorismertetés
9.00 Családi torna
9.05 Kéménymesék
Óvodások műsora
Benne:
– Csárifukk varázslóinasa
Bonifác varázsol
Csehszlovák rajzfilmsorozat
– Fókabébi
A nyaklánc
Belga rajzfilmsorozat
9.30 Kerek világ
Óvodások műsora
Egészség, betegség
9.45 Az elsüllyedt világok
Francia rajzfilmsorozat
XXVI/14. rész: A csodák udvara
10.10 Különbözöm, tehát vagyok
Dokumentumfilm-sorozat
X/1. rész: Nóra
10.20 Szépség és ármány
NSZK ismeretterjesztő film a közép-európai orchideákról
11.05 Állatkert Floridában
Osztrák ismeretterjesztő rövidfilm a világ legnagyobb víziállatkertjéről, a floridai Sea World-ről (ism.)
11.50 Budapesti Tavaszi Fesztivál 1990
A Budapesti Fesztiválzenekar hangversenye
Kb. 13.15 Képújság
14.40 Képújság
14.47 Műsorismertetés
14.50 Baktatásaim találkozásai
IV/1. rész: …beszéljünk valami kis jobbról…
15.30 Foci angol módra…
XII. rész
15.50 RTV Közönségszolgálat
15.55 Nyelv, nemzet, nemzetiség
16.45 Forma-1
Francia-kanadai-magyar játékfilmsorozat
XIII/1. rész
17.25 Hommage a Vasarely
A művész tiszteletére Geszler György zeneszerző műveiből rendezett hangverseny részletei
18.05 Reklám
18.10 Műsorajánlat
18.15 Delta
Tudományos híradó
18.45 Reklám
18.50 Esti mese
Tavaszi mesék
Mese az éhes teknősről
Csehszlovák rajzfilm
19.00 A HÉT
19.50 Híradó
20.00 Választás ’90
(A választás II. fordulója)

MTV 2

9.00-12.00 Tévémagiszter
A művelődési főszerkesztőség műsora
14.00 Képújság
14.15 Tv2
Benne: 14.25 Nyelvlecke
Entrée libre
Francia nyelvlecke középhaladóknak
XII/5. rész
– Riportok – Időjárás – Zene
– Röntgen
Szociális és egészségügyi híradó
15.00 Szimfónia
Francia tévéfilmsorozat (ism.)
15.52 Tv2
16.00 Az akrobatika királynői
Kínai cirkuszfilm
16.51 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
17.01 Tv2
Benne: Wurlitzer
Ella Fitzgerald
– Hóból vagyok
Gerendás Péter műsora
– Reklám
18.25 Gyerekeknek!
1. Benedek Elek meséi.
Hamupipőke
Magyar mese
2. Csintalan majmocskák
Főzőcske
Szovjet rajzfilm
18.49 Tv2
19.00 Légy jó mindhalálig
Magyar film (1936) FF
20.12 Tv2
20.15 Telesport
Jégkorong-világbajnokság C-csoport
Magyarország-Dánia mérkőzés
Közvetítés a Budapest Sportcsarnokból
– Törley Kupa férfi tőrverseny
Döntő
Közvetítés a Budafoki Sportcsarnokból
21.45 Tv2
21.50 Most és mindörökké
Amerikai tévéfilmsorozat
III/3. rész
(Csak felnőtteknek!)
Kb. 23.25 Tv2 – Napzárta
Kb. 0.10 Tv2

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek